Manufacturer No:VCNL4020C-GS08
Manufacturer:Vishay
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors High Res Biosensor IRED ALS PD IC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Optical |
| Sensing Distance: | 1 mm to 200 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Output Configuration: | I2C |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Description/Function: | High resolution digital biosensor for wearable applications |
| Height: | 0.83 mm |
| Length: | 4.9 mm |
| Maximum Frequency: | 3.4 MHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V to 3.6 V |
| Package / Case: | SMD-10 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Series: | VCNL |
| other: | 3300 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Width: | 2.4 mm |
HOT
TL-Q5MC2
Brand:Omron Automation and Safety

E2B-M12KN08-M1-B1
Brand:Omron Automation and Safety

E2E-X2D1-N 5M
Brand:Omron Automation and Safety

VCNL4030X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

LGCTB3CA01-000
Brand:Honeywell

SS-430L-W
Brand:KEMET

59040-4-S-02-A
Brand:Littelfuse

E2EW-X12C318 2M
Brand:Omron Automation and Safety

VL53L3CXV0DH/1
Brand:STMicroelectronics

2702975
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






