Manufacturer No:VCNL4020X01-GS08
Manufacturer:Vishay
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors Proximity/IR Emitter AEC-Q101 Qualified
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Optical |
| Sensing Distance: | 1 mm to 200 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Output Configuration: | I2C |
| Barrel Size: | 4.9 mm x 2.4 mm x 0.83 mm |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Description/Function: | Fully integrated proximity and ambient light sensor with infrared emitter I2C interface and interrupt function |
| Height: | 0.83 mm |
| Length: | 4.9 mm |
| Maximum Frequency: | 3.4 MHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| Series: | VCNL |
| other: | 3300 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 2.4 mm |
| Unit Weight: | 0.002896 oz |
HOT
CA30CLN25CP
Brand:Carlo Gavazzi

FDC2214QRGHTQ1
Brand:Texas Instruments

LGCTB3CB01-000
Brand:Honeywell

HSDL-9100-024
Brand:Broadcom / Avago

112FW12-4
Brand:Honeywell

VCNL3036X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

2702973
Brand:Phoenix Contact

LGCTA3CA01-000
Brand:Honeywell

TL-W3MC1-R
Brand:Omron Automation and Safety

E2B-S08KN04-WP-C1 2M
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






