Manufacturer No:E4C-DS30
Manufacturer:Omron
Type:
Description:Proximity Sensors Sensor Head M18 Stra ight 300mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Ultrasonic |
| Sensing Distance: | 60 mm to 275 mm |
| Mounting Style: | Cable |
| Output Configuration: | - |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Maximum Frequency: | 390 kHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Operating Supply Voltage: | - |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | E4CDS30 |
| Unit Weight: | 3.527396 oz |
HOT
10217784-00
Brand:Measurement Specialties

LGRTB3CA01-000
Brand:Honeywell

59135-1-U-02-A
Brand:Littelfuse

E2K-L13MC1
Brand:Omron Automation and Safety

VL53L5CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics

59060-1-T-03-A
Brand:Littelfuse

FDC2214QRGHTQ1
Brand:Texas Instruments
59155-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

E2A-S12KS04-WP-B12M
Brand:Omron Automation and Safety

2702975
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






