Manufacturer No:E2E-C06N04-WC-C1 2M
Manufacturer:Omron
Type:
Description:Proximity Sensors Dia 6.5mm 4mm PW NPN NO
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Inductive |
| Sensing Distance: | 4 mm |
| Mounting Style: | Cable |
| Output Configuration: | NPN-NO |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Length: | 35.9 mm |
| Maximum Frequency: | 3 kHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 30 V |
| Series: | E2E |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Part # Aliases: | E2EC06N04WCC12M |
| Unit Weight: | 2 oz |
HOT
59150-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

E2S-W13-1M
Brand:Omron Automation and Safety

E2E-X2D1-N 5M
Brand:Omron Automation and Safety

E2A-S08KS02-WP-C12M
Brand:Omron Automation and Safety

VCNL3020-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

E2B-S08KN04-WP-C1 2M
Brand:Omron Automation and Safety

E2EQ-X8X12M
Brand:Omron Automation and Safety

E2E-C03N02-CJ-B103M
Brand:Omron Automation and Safety

59060-1-T-02-A
Brand:Littelfuse

E2C-ED02-F
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






