Manufacturer No:NPI-19J-030G2
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors PRESS SEN MEDIA ISO 30 PSI
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Pressure Switches |
| Operating Pressure: | 30 psi |
| Pressure Type: | Gauge |
| Output Type: | Digital |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Brand: | Amphenol Advanced Sensors |
| Length: | 25.4 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 3 mA |
| Packaging: | Tray |
| Pressure Port: | No Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | NPI-19 |
| other: | 45 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Tradename: | NovaSensor |
HOT
1420-P07D-1011-211
Brand:Merit Sensor

163PC01D75
Brand:Honeywell

KP236XTMA1
Brand:Infineon Technologies

803315
Brand:Amphenol i2s

5INCH-G-4V-MIL
Brand:Amphenol All Sensors

M5244-000005-01KPG
Brand:Measurement Specialties

ABP2LANT100PGAA5XX
Brand:Honeywell

MSP-300-250-P-2-N-1
Brand:Measurement Specialties

SSCMRRD002NDAA5
Brand:Honeywell

NPI-19J-300A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






