Manufacturer No:163PC01D75
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors 6V-16V +/-2.5 in H2O Transducer
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | 0.09 psi |
| Accuracy: | 2 % |
| Output Type: | Analog |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Interface Type: | - |
| Operating Supply Voltage: | 16 V |
| Port Type: | Dual Axial Barbless |
| Resolution: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Honeywell |
| Operating Supply Current: | 8 mA |
| Output Voltage: | 1 V to 6 V |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 4.823714 oz |
HOT
HSCDANN010BGAA3
Brand:Honeywell

HSCMRRV001PD2A3
Brand:Honeywell

803312
Brand:Amphenol i2s

1420-P07D-1011-211
Brand:Merit Sensor

NPI-19J-030G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

HSCMRRN001PD2A3
Brand:Honeywell

M5244-000005-01KPG
Brand:Measurement Specialties

U5601-001305-500PA
Brand:TE Connectivity

MIPAN2XX100PAAAX
Brand:Honeywell

ABP2MANT010BAAA5XX
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






