Manufacturer No:PX3AN1BH200PSAAX
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors Brass 1/4 NPT port HNBR Sealed Gage
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Transducers |
| Operating Pressure: | 200 psi |
| Pressure Type: | Sealed Gauge |
| Accuracy: | 0.25 % |
| Output Type: | Analog |
| Port Size: | 1/4 in - 18 NPT Male |
| Output Voltage: | 500 mV to 4.5 V |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Honeywell |
| Diameter: | 17 mm |
| Length: | 50 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | PX3 |
| other: | 60 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 1.414486 oz |
HOT
SSCDANN150PGAA5
Brand:Honeywell

SSCDANN150PAAA3
Brand:Honeywell

RSCMJJM005NDSE3
Brand:Honeywell

76075-00001000-01
Brand:Honeywell
MPXV7007DP
Brand:NXP Semiconductors
PX3AN2BS250PAAAX
Brand:Honeywell
MPXH6115A6T1
Brand:NXP Semiconductors

SDP33-1500Pa-TR-250pcs
Brand:Sensirion

SSCMRRD002NDAA5
Brand:Honeywell

NPI-19J-200A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






