Manufacturer No:SCX15DNC
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors 0 to15psid 6PIN SIP UNAMP DIFF GAGE 20V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | 0 psi to 15 psi |
| Accuracy: | 1 % |
| Output Type: | Analog |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Interface Type: | - |
| Operating Supply Voltage: | 20 V |
| Port Type: | Dual Radial Barbless |
| Resolution: | - |
| Package / Case: | SIP-6 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Brand: | Honeywell |
| Output Voltage: | 5.7 V to 6.3 V |
| Port Size: | 4.8 mm |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.391541 oz |
HOT
SSCMRRV005PDAA5
Brand:Honeywell
ABP2DANT100PGSA3XX
Brand:Honeywell
EB1UM-00000S-035BA
Brand:Measurement Specialties

SSCDANN150PAAA3
Brand:Honeywell

SSCMRRN010NGAB5
Brand:Honeywell
PX3AN1BH200PSAAX
Brand:Honeywell

SSCMANV060PGAA5
Brand:Honeywell

LPS33KTR
Brand:STMicroelectronics
M7139-350BG-2-00000
Brand:Measurement Specialties

SSCMANN060PG2A3
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






