Manufacturer No:MPRLS0025PA00001A
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors MICROPRESSURE SENSOR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 0 psi to 25 psi |
| Accuracy: | 0.25 % |
| Output Type: | Digital |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Interface Type: | I2C |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Port Type: | Dual Axial Barbless |
| Resolution: | 13 bit |
| Package / Case: | SMD-12 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | MPR |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Honeywell |
| Operating Supply Current: | 1.7 mA |
| Port Size: | 2.5 mm |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 700 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Part # Aliases: | 78454966287 |
| Unit Weight: | 0.104354 oz |
HOT
MIPAN1XX100PSAAX
Brand:Honeywell

SDP33-1500Pa-TR-250pcs
Brand:Sensirion

803311
Brand:Amphenol i2s

NPI-19J-050A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

BMP390
Brand:Bosch Sensortec

ABP2MANT010BAAA5XX
Brand:Honeywell

ABP2LSNT060PGSA3BB
Brand:Honeywell

803252
Brand:Amphenol i2s

5INCH-G-4V
Brand:Amphenol All Sensors

SDP810-125PA
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






