Manufacturer No:BPS6C-H00
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors Battery safety pressure sensor 6-pins CAN output signal MCU2 version
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Pressure Switches |
| Operating Pressure: | 50 kPa to 300 kPa |
| Accuracy: | 0.5 % |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Operating Supply Voltage: | 6 V to 18 V |
| Brand: | Honeywell |
| Height: | 29.05 mm |
| Length: | 76 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 25 mA to 30 mA |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | BPS |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 18 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
| Width: | 68.2 mm |
HOT
SSCDANN150PGAA5
Brand:Honeywell

30 PSI-A-4V-MINI
Brand:Amphenol All Sensors

SDX15A2
Brand:Honeywell

MSP-300-250-P-2-N-1
Brand:Measurement Specialties

BMP390
Brand:Bosch Sensortec

40PC100G1A
Brand:Honeywell

803315
Brand:Amphenol i2s

803341
Brand:Amphenol i2s

BPS6C-H00
Brand:Honeywell
ABP2DANT100PGSA3XX
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






