Manufacturer No:PX2AG2XX002BAAAX
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors Port: G 1/8 2 BAR Absolute gage
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Transducers |
| Operating Pressure: | 0 bar to 2 bar |
| Pressure Type: | Absolute |
| Accuracy: | 0.25 % |
| Output Type: | Amplified |
| Port Size: | G 1/8 |
| Output Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Honeywell |
| Height: | 21.5 mm |
| Length: | 58.6 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 5 mA |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | PX2 |
| other: | 40 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 21.5 mm |
| Unit Weight: | 1.446232 oz |
HOT
5INCH-G-4V-MIL
Brand:Amphenol All Sensors

ABPDRRV001PDSA3
Brand:Honeywell

803325
Brand:Amphenol i2s

800755
Brand:Amphenol i2s

1 INCH-D-MV
Brand:Amphenol All Sensors
MPXH6115A6T1
Brand:NXP Semiconductors

SSCDANN100PGAA5
Brand:Honeywell

ND015D-SM02-Q
Brand:Superior Sensor

RSCDJNI060PASE3
Brand:Honeywell

86-030A-C
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






