Manufacturer No:ILPS28QSWTR
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors Dual full-scale 1260 hPa and 4060 hPa absolute digital output barometer Qvar
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 26 kPa to 126 kPa 26 kPa to 406 kPa |
| Accuracy: | 0.6 % |
| Output Type: | Digital |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Interface Type: | I2C |
| Operating Supply Voltage: | 1.7 V to 3.6 V |
| Port Type: | No Port |
| Resolution: | 24 bit |
| Package / Case: | CCLGA-7 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Operating Supply Current: | 11.9 uA |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
HOT
NPI-19J-030G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

SDX01G2-A
Brand:Honeywell

MSP-300-250-P-2-N-1
Brand:Measurement Specialties

801105
Brand:Amphenol i2s

M12-0100-11
Brand:Merit Sensor

SSCDANN150PAAA3
Brand:Honeywell

SDP810-125PA
Brand:Sensirion

ABP2MRRN004ND2B3BB
Brand:Honeywell

803325
Brand:Amphenol i2s

M5244-000005-01KPG
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






