Manufacturer No:ABP2DSNT150PGAA5XX
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors ABP2 DIP SN 150PG Silpuran Gel Analog 5V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Gauge |
| Operating Pressure: | 0 psi to 150 psi |
| Accuracy: | 0.25 % |
| Output Type: | Analog |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Port Type: | Single Axial Barbless |
| Resolution: | - |
| Package / Case: | DIP-6 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 110 C |
| Series: | ABP2 |
| Brand: | Honeywell |
| Port Size: | 2.7 mm |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 32 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
HOT
VN026CM-SM03-Q
Brand:Superior Sensor

803201
Brand:Amphenol i2s

ABP2MANT010BAAA5XX
Brand:Honeywell

163PC01D75
Brand:Honeywell

NPI-19M-050A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

ABP2DSNT150PGAA5XX
Brand:Honeywell

NPI-19M-300G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

5INCH-G-4V
Brand:Amphenol All Sensors

PX2AF1XX150PAAAX
Brand:Honeywell

HSCDANN015PA2A3
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






