Manufacturer No:ABPLLNT060MDSA3
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors BASIC PRESSURE SENSOR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | 60 mbar |
| Accuracy: | 0.25 % |
| Output Type: | Digital |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Interface Type: | SPI |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Port Type: | Single Axial Barbless |
| Resolution: | 12 bit |
| Package / Case: | SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Honeywell / MICRO SWITCH |
| Port Size: | 2.68 mm |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
HOT
1 INCH-D-MV
Brand:Amphenol All Sensors

MS580314BA01-50
Brand:Measurement Specialties

803252
Brand:Amphenol i2s

SSCMRRN010NGAB5
Brand:Honeywell

NPI-19J-200A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

ABP2LANT001BAAA5XX
Brand:Honeywell

RSCDJJI060MDSE3
Brand:Honeywell

SCX15DNC
Brand:Honeywell

NPI-19J-300A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

HSCDRRN100MDSA3
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






