Manufacturer No:803350
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors VSP1130/140bar/M10x1/SW19/Packard
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Pressure Switches |
| Operating Pressure: | 0 bar to 140 bar |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Height: | 48 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 140 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | VSP1130 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
HOT
RSCMJJM005NDSE3
Brand:Honeywell

PX3AN2BH150PSAAX
Brand:Honeywell

1 INCH-D-MV
Brand:Amphenol All Sensors

D5601-001305-005PD
Brand:TE Connectivity

U5601-001305-500PA
Brand:TE Connectivity

BPS6C-H00
Brand:Honeywell

SSCMANV060PGAA5
Brand:Honeywell

RSCDJJI060MDSE3
Brand:Honeywell

803348
Brand:Amphenol i2s

803325
Brand:Amphenol i2s
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






