Manufacturer No:ABP2LANT001BAAA5XX
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors ABP LL AN 1BarA with silicone gel Analog
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 0 bar to 1 bar |
| Accuracy: | 0.25 % |
| Output Type: | Analog |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Port Type: | Single Axial Barbed |
| Resolution: | - |
| Package / Case: | SMT-6 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 110 C |
| Series: | ABP2 |
| Brand: | Honeywell |
| Port Size: | 2.7 mm |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 55 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
HOT
BMP384
Brand:Bosch Sensortec

803325
Brand:Amphenol i2s

30 PSI-A-4V-MINI
Brand:Amphenol All Sensors

DPS310XTSA1
Brand:Infineon Technologies

ABP2DANT001BA2A3XX
Brand:Honeywell

PX2AF1XX150PAAAX
Brand:Honeywell

5INCH-G-4V-MIL
Brand:Amphenol All Sensors

HSCDANN015PA2A3
Brand:Honeywell

803189
Brand:Amphenol i2s

ABP2DSNT150PGAA5XX
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






