Manufacturer No:2513130815401
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors WSEN-PDUS 5Volt I2C 0 to 1.5 MPa Analog
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Pressure Switches |
| Pressure Type: | Differential |
| Accuracy: | 0.25 %FSS |
| Output Type: | Digital / Analog |
| Port Size: | 2.2 mm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Height: | 4.9 mm |
| Length: | 13.31 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Operating Supply Current: | 4 mA |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | WSEN-PDUS |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
| Width: | 8 mm |
HOT
SSCMANN060PG2A3
Brand:Honeywell

803189
Brand:Amphenol i2s

MPRLL0001PG00001C
Brand:Honeywell

DX80N9Q45UPSD
Brand:Banner Engineering

ABP2LANT100PGAA5XX
Brand:Honeywell

RSCDJJI060MDSE3
Brand:Honeywell

M5244-000005-01KPG
Brand:Measurement Specialties
ABP2DANT100PGSA3XX
Brand:Honeywell

BPS120-AD0P15-2DG
Brand:Bourns

M5251-000005-10KPG
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






