Manufacturer No:ABP2MANT010BAAA5XX
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors ABP2 SMT AN 10BarA Silicone gel Analog 5
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 10 bar |
| Accuracy: | 0.25 % |
| Output Type: | Analog |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Port Type: | Single Axial Barbed |
| Resolution: | - |
| Package / Case: | SMT-6 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 110 C |
| Series: | ABP2 |
| Brand: | Honeywell |
| Port Size: | 2.74 mm |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 32 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
HOT
SDP33-1500Pa-TR-250pcs
Brand:Sensirion

NPI-19J-200G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

BPS120-AD0P15-2DG
Brand:Bourns

NPI-19J-200A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

803208
Brand:Amphenol i2s

SSCMRRD002NDAA5
Brand:Honeywell

NPI-19A-002G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

HSCDRRN040MD2A3
Brand:Honeywell

MS580314BA01-50
Brand:Measurement Specialties

HSCDRRN160MDAA5
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






