Manufacturer No:58402-1045
Manufacturer:CCS
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules PWRguard PLUS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CCS |
| Product Category: | Power Management Modules |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 15 V |
| Output Current: | 40 A |
| Brand: | CCS |
| Dimensions: | 4.5 in x 1.25 in x 2.75 in |
| Input Voltage Min: | 11 V |
| Product Type: | Power Management Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
DFR0929
Brand:DFRobot

DFR0849
Brand:DFRobot

178021801
Brand:Wurth Elektronik

MPM3824CGPA-P
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

58307-1037
Brand:CCS

58313-1561
Brand:CCS
FAN251015GEVB
Brand:onsemi
103990564
Brand:Seeed Studio

FHW4UPDB
Brand:Intel

BB-WSK-HAC-2
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






