Manufacturer No:DFR0946
Manufacturer:DFRobot
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules DC-DC Buck Boost Converter Module (5A)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Power Management Modules |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 35 V |
| Output Voltage: | 1 V to 33 V |
| Output Current: | 5 A |
| Brand: | DFRobot |
| Input Voltage Min: | 6 V |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
ET272DINMV53X2SX
Brand:Carlo Gavazzi

410-293-A
Brand:Digilent

CS-POWEREVER-01
Brand:Lambda Nu

SWITCHING-3TERM-5V
Brand:Gravitech

M039-V11
Brand:M5Stack

M035
Brand:M5Stack

710-0003-02
Brand:SchmartBoard

TPSM8D6B24MOWR
Brand:Texas Instruments

M025-B
Brand:M5Stack
TPSM63603SRDHR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






