Manufacturer No:TPSM63603V5RDHR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules High-density 3-V to 36-V input 1-V to 16-V output 3-A power module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 36 V |
| Output Voltage: | 5 V |
| Output Current: | 3 A |
| Switching Frequency: | 200 kHz to 2.2 MHz |
| Brand: | Texas Instruments |
| Input Voltage Min: | 3 V |
| Load Regulation: | 0.1 % |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Series: | TPSM63603 |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
SHJWEM16A230
Brand:Carlo Gavazzi

MEZS7-1SSAPowerbank
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

BB-WSK-HAC-2
Brand:Advantech
TPSM63606RDLR
Brand:Texas Instruments

58307-1037
Brand:CCS

FXX450WDCPDB
Brand:Intel
15304-5-2-4
Brand:Bussmann / Eaton

410-294-B
Brand:Digilent
TPSM63603V5RDHR
Brand:Texas Instruments

SWITCHING-3TERM-5V
Brand:Gravitech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






