Manufacturer No:RAA2100404GLG#MD0
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:Power Management Modules
Description:Power Management Modules 4A 5V DC/DC step down power supply Module 3x3 embedded lami
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | Power Management Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Modules |
| Input Voltage Max: | 5.5 V |
| Output Voltage: | 600 mV to 5 V |
| Output Current: | 4 A |
| Switching Frequency: | 4 MHz |
| Brand: | Renesas / Intersil |
| Dimensions: | 3 mm x 3 mm |
| Fall Time: | 6.5 us |
| Input Voltage Min: | 2.7 V |
| Load Regulation: | 1 % |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Power Management Modules |
| Rise Time: | 1 ms |
| Series: | RAA210xxx |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
HOT
58313-1561
Brand:CCS

2156
Brand:Tinkerforge
CR00140-02
Brand:Trenz Electronic

M002
Brand:M5Stack

15305-2-2-4
Brand:Bussmann / Eaton

M035
Brand:M5Stack

58513-1381
Brand:CCS

FUPPDBHC2
Brand:Intel
SIC967EVB-A
Brand:Vishay / Siliconix
TPSM63603SRDHR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






