Manufacturer No:9464 060U500
Manufacturer:Belden Wire & Cable
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 20AWG 1PR SHIELD 500ft BOX CHROME
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Belden Wire & Cable |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Audio Control and Instrumentation |
| Shielding: | Shielded |
| Number of Conductors: | 1 Pair |
| Cable Length: | 500 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 20 AWG |
| Outside Diameter: | 5.44 mm |
| Jacket Color: | Chrome |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride Flame Retardant (F-R PVC) |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Stranding: | 7 x 28 |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Belden Wire & Cable |
| Insulation Material: | Polyvinyl Chloride Flame Retardant (F-R PVC) |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| Series: | 9464 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 14.050 lbs |
HOT
1594A 1GFU1000
Brand:Belden Wire & Cable

1517602
Brand:Phoenix Contact

1318C SL001
Brand:Alpha Wire

1941/3 BK003
Brand:Alpha Wire

09456000330
Brand:HARTING

19122 0101000
Brand:Belden Wire & Cable

1510C B59500
Brand:Belden Wire & Cable

09456000100
Brand:HARTING

1416567
Brand:Phoenix Contact

8102 0601000
Brand:Belden Wire & Cable
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






