Manufacturer No:1416376
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables VS-OE-OE-93C-1000 100 METER SPOOL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Networking |
| Shielding: | Shielded |
| Number of Conductors: | 4 Conductor |
| Cable Length: | 100 m |
| Wire Gauge - AWG: | 22 AWG |
| Outside Diameter: | 6.5 mm |
| Jacket Color: | Green |
| Jacket Material: | Polyurethane (PUR) |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Stranding: | 7 x 0.25 |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Tradename: | PLUSCON Data |
| Part # Aliases: | VS-OE-OE-93C-1000 VSOEOE93C1000 |
| Unit Weight: | 0.242685 oz |
HOT
7923A 0102000
Brand:Belden Wire & Cable

9452 010500
Brand:Belden Wire & Cable

1501650
Brand:Phoenix Contact

1501867
Brand:Phoenix Contact

55A1121-26-6/9-9
Brand:TE Connectivity / Raychem
M3902 BK002-500
Brand:Alpha Wire

1419152
Brand:Phoenix Contact

86107CY SL005
Brand:Alpha Wire

1416567
Brand:Phoenix Contact

2744830
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






