Manufacturer No:1951/3T BK003
Manufacturer:Alpha Wire
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 18AWG 3C UNSHLD 250ft SPOOL BLACK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha Wire |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Electrical Cable |
| Shielding: | Unshielded |
| Number of Conductors: | 3 Conductor |
| Cable Length: | 250 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Outside Diameter: | 6.35 mm |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Conductor Material: | Copper |
| Stranding: | 41 x 34 |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Alpha Wire |
| Features: | Stranded bare copper conductor |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| Series: | 1951 |
| other: | 4 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 12.750 lbs |
HOT
1457461
Brand:Phoenix Contact

19227 010250
Brand:Belden Wire & Cable

55A1121-26-6/9-9
Brand:TE Connectivity / Raychem

1502SB 0101000
Brand:Belden Wire & Cable

2820000
Brand:Phoenix Contact

8175 060100
Brand:Belden Wire & Cable

82761 877U500
Brand:Belden Wire & Cable
76103WS 008100
Brand:Belden Wire & Cable

1174C SL002
Brand:Alpha Wire

155220-0064 (15 Meters)
Brand:Molex / Flamar
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






