Manufacturer No:76103WS 008100
Manufacturer:Belden Wire & Cable
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 26AWG /3 COND SHELD 100FT SPOOL SLATE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Belden Wire & Cable |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Commercial Applications |
| Shielding: | Shielded |
| Number of Conductors: | 3 Conductor |
| Cable Length: | 100 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 26 AWG |
| Outside Diameter: | 4.775 mm |
| Jacket Color: | Gray (Slate Gray) |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) Oil Resistant |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Stranding: | 7 x 34 |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Belden Wire & Cable |
| Insulation Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| Series: | 76103WS |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 0.060812 oz |
HOT
86187CY SL005
Brand:Alpha Wire

55PC2121-24-9/96-9
Brand:TE Connectivity / AMP

1501838
Brand:Phoenix Contact

1501728
Brand:Phoenix Contact

83606 002100
Brand:Belden Wire & Cable

1174C SL002
Brand:Alpha Wire

1510C B59500
Brand:Belden Wire & Cable

882205 SL005
Brand:Alpha Wire

1422000
Brand:Phoenix Contact

191-031190-00
Brand:Amphenol Socapex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






