Manufacturer No:83900 001100
Manufacturer:Belden Wire & Cable
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables 20AWG 2C UNSHLD 100ft SPOOL BROWN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Belden Wire & Cable |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Thermocouple Extension |
| Shielding: | Unshielded |
| Number of Conductors: | 2 Conductor |
| Cable Length: | 100 ft |
| Wire Gauge - AWG: | 20 AWG |
| Outside Diameter: | 3.25 mm |
| Jacket Color: | Brown |
| Jacket Material: | Fluorinated Ethylene Propylene (FEP) |
| Conductor Material: | Iron Copper-Nickel Alloy |
| Stranding: | Solid |
| Voltage Rating: | 300 V |
| Brand: | Belden Wire & Cable |
| Insulation Material: | Fluorinated Ethylene Propylene (FEP) |
| Packaging: | Spool |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| other: | 2 |
| Subcategory: | Cable |
| Unit Weight: | 1.300 lbs |
HOT
45072 BK005
Brand:Alpha Wire

82A0111-22-9
Brand:TE Connectivity / Raychem

1535794
Brand:Phoenix Contact

1501838
Brand:Phoenix Contact

1539350
Brand:Phoenix Contact

5482C SL005
Brand:Alpha Wire

1501650
Brand:Phoenix Contact

8467 060500
Brand:Belden Wire & Cable

83659 002100
Brand:Belden Wire & Cable

83553 002100
Brand:Belden Wire & Cable
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






