Manufacturer No:1441545
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Multi-Conductor Cables
Description:Multi-Conductor Cables SAC-17P-100 0-PVC/014
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Multi-Conductor Cables |
| RoHS: | Details |
| Type: | Cable Ring |
| Shielding: | Unshielded |
| Number of Conductors: | 17 Conductor |
| Cable Length: | 100 m |
| Wire Gauge - AWG: | 26 AWG |
| Outside Diameter: | 6.8 mm |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Conductor Material: | Copper |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Product Type: | Multi-Conductor Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Tradename: | PLUSCON Field |
| Part # Aliases: | SAC-17P-1000-PVC/014 SAC17P1000PVC014 |
| Unit Weight: | 13.002 lbs |
HOT
9991 060100
Brand:Belden Wire & Cable

9494 060U500
Brand:Belden Wire & Cable

1550672
Brand:Phoenix Contact

9574 002U1000
Brand:Belden Wire & Cable

09456000302
Brand:HARTING

45072 BK005
Brand:Alpha Wire

1441529
Brand:Phoenix Contact

09456000131
Brand:HARTING

10GXS12 0061000
Brand:Belden Wire & Cable

83351E 009100
Brand:Belden Wire & Cable
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






