Manufacturer No:TMCM-1240-TMCL
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Motor Drives
Description:Motor Drives Stepper Motor Controller/Driver Single Axis RS485 CAN USB Step/Dir 2A 24V TMCL Firmware
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Motor Drives |
| RoHS: | Details |
| Motor Drive Type: | Stepper Motor Drive |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 30 V |
| Current Rating: | 2 A |
| Number of Phases: | 2 Phase |
| Series: | TMCM-1240 |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Product Type: | Motor Drives |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Part # Aliases: | 10-0329 |
| Unit Weight: | 0.299829 oz |
HOT
ATS480D88Y
Brand:Schneider Electric

TMCM-6214-CANopen
Brand:ADI Trinamic

QSH4218-35-10-027
Brand:ADI Trinamic
HT23-554D-ZAA
Brand:Applied Motion

MAX22201ATC+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

900-00005
Brand:Parallax
HT34-697D-YAC
Brand:Applied Motion

PD60-3-1260-CANOPEN
Brand:ADI Trinamic

ATS480C17Y
Brand:Schneider Electric

1201695
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






