Manufacturer No:PD42-3-1270-CANOPEN
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Stepper Motors
Description:Stepper Motors PANdrive / Smart Stepper Motor 24V 0.49Nm motor NEMA17/42mm CAN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Stepper Motors |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Stepper Motors |
| Type: | Smart Stepper Motor |
| Frame Size - NEMA: | NEMA 17 |
| Minimum Holding Torque: | 0.49 N-m |
| Step Angle: | 1.8 deg |
| Voltage Rating: | 2.4 V |
| Current Rating: | 1 A |
| Rotor Inertia: | 68 g-cm-sq |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Dimensions: | 42 mm x 42 mm x 59 mm |
| Series: | PD-1270 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Tradename: | PANdrive |
| Part # Aliases: | 30-0302 |
| Unit Weight: | 14 oz |
HOT
PD86-3-1260-TMCL
Brand:ADI Trinamic
R88M-GP20030H-O
Brand:Omron Automation and Safety

QSH2818-32-07-006
Brand:ADI Trinamic
TSM23X3G-IP
Brand:Applied Motion

PD60-3-1260-TMCL
Brand:ADI Trinamic

QSH6018-65-28-210-10k
Brand:ADI Trinamic

R88M-G40030H-BS2
Brand:Omron Automation and Safety

3G3MX2-A2002-V1
Brand:Omron Automation and Safety

QSH4218-35-10-027
Brand:ADI Trinamic
R88M-GP40030L-OS2
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






