Manufacturer No:PD42-1-1240-TMCL
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Stepper Motor With Encoders
Description:Stepper Motors PANdrive / Smart Stepper Motor 24V 0.22Nm motor NEMA17/42mm TMCL RS485 CAN USB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Stepper Motors |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Stepper Motor With Encoders |
| Type: | Stepper Driver |
| Frame Size - NEMA: | NEMA 17 |
| Connection: | RS-485 |
| Minimum Holding Torque: | 0.22 N-m |
| Step Angle: | 1.8 deg |
| Pin or Wire Count: | 4 Pin 5 Pin 8 Pin |
| Voltage Rating: | 2 V |
| Current Rating: | 2 A |
| Rotor Inertia: | 35 g-cm-sq |
| Output Type: | Open-Drain |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Cable Length: | 200 mm |
| Dimensions: | 42 mm x 42 mm x 47 mm |
| Series: | PD-1240 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Tradename: | PANdrive |
| Part # Aliases: | 30-0346 |
| Unit Weight: | 8.077737 oz |
HOT
R88M-G10030L-BO
Brand:Omron Automation and Safety

TMCM-6214-CANopen
Brand:ADI Trinamic

1201695
Brand:Phoenix Contact

QBL4208-41-04-006
Brand:ADI Trinamic

R88M-GP20030H-BOS2
Brand:Omron Automation and Safety

MAX22201ATC+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

QSH5718-76-28-189
Brand:ADI Trinamic
R88M-GP20030S-OS2
Brand:Omron Automation and Safety

TMCM-1230-CANopen
Brand:ADI Trinamic
HT23-554D-ZAA
Brand:Applied Motion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






