Manufacturer No:PD42-3-1670-TMCL
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Stepper Motor With Encoders
Description:Stepper Motors PANdrive / Smart BLDC Motor integrated encoder FOC 0.18Nm 1.8
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Stepper Motors |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Stepper Motor With Encoders |
| Type: | Stepper Driver |
| Minimum Holding Torque: | 0.18 N-m |
| Voltage Rating: | 24 V |
| Current Rating: | 5.14 A |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Dimensions: | 42 mm x 42 mm x 93 mm |
| Series: | PD-1670 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Tradename: | PANdrive |
| Part # Aliases: | 30-0370 |
| Unit Weight: | 1.415 lbs |
HOT
TMCM-1638-CANopen
Brand:ADI Trinamic

PD42-1-1243-IOLINK
Brand:ADI Trinamic

3G3MX2-A4007-V1
Brand:Omron Automation and Safety
R88M-GP20030S-OS2
Brand:Omron Automation and Safety

TMCM-1270-CANOPEN
Brand:ADI Trinamic

TMCM-1160-TMCL
Brand:ADI Trinamic

NEMA11-13-01D-AMT112S
Brand:CUI Devices

R88M-GP20030H-BOS2
Brand:Omron Automation and Safety

900-00008
Brand:Parallax

ATS480C21Y
Brand:Schneider Electric
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






