Manufacturer No:TMCM-1260-TMCL
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Motor Drives
Description:Motor Drives Stepper Motor Controller/Driver Single Axis RS485 CAN USB 2.8A/6A24V TMCL Firmware
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Motor Drives |
| RoHS: | Details |
| Motor Drive Type: | Stepper Motor Drive |
| Operating Supply Voltage: | 12 V to 54 V |
| Current Rating: | 6 A |
| Number of Phases: | 2 Phase |
| Series: | TMCM-1260 |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Product Type: | Motor Drives |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Part # Aliases: | 10-0313 |
| Unit Weight: | 1.093493 oz |
HOT
PD42-3-1670-TMCL
Brand:ADI Trinamic

QSH4218-41-10-035
Brand:ADI Trinamic

NEMA11-13-01D-AMT112S
Brand:CUI Devices

902-0118-000
Brand:ROBOTIS

902-0095-000
Brand:ROBOTIS

3G3MX2-A4007-V1
Brand:Omron Automation and Safety

902-0086-000
Brand:ROBOTIS

QSH6018-86-28-310
Brand:ADI Trinamic

TMCM-1240-TMCL
Brand:ADI Trinamic

PD42-1-1240-TMCL
Brand:ADI Trinamic
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






