Manufacturer No:IMU383ZA-400
Manufacturer:ACEINNA
Type:IMUs - Inertial Measurement Units
Description:IMUs - Inertial Measurement Units Small robust IMU 6DOF. UART/SPI Interface. 1.3 deg/hour Bias Instability Not for Military Applications
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ACEINNA |
| Product Category: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Package / Case: | 24.15 mm x 37.7 mm x 9.5 mm |
| Sensor Type: | 6-axis |
| Interface Type: | SPI UART |
| Output Type: | Analog |
| Acceleration: | 8 g |
| Resolution: | 0.02 deg/s 0.5 mg |
| Sensitivity: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Operating Supply Current: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Bandwidth: | 5 Hz to 50 Hz |
| Brand: | ACEINNA |
| Product Type: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Range: | 400 dps |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| Series: | IMU383Z |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT
RTY360HVEAX
Brand:Honeywell

3DM-CV7-AR
Brand:LORD Microstrain

MLX90316KDC-BDG-100-RE
Brand:Melexis

PCC420AR-10-R6
Brand:Amphenol Wilcoxon

MTi-2-5A-T
Brand:Movella / Xsens

ADIS16137BMLZ
Brand:Analog Devices

AS5070A-HSOT
Brand:ams OSRAM

MXC4005XC
Brand:MEMSIC

PCC420VP-10-R6
Brand:Amphenol Wilcoxon

3038-0500
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






