Manufacturer No:AIS328DQTR
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Accelerometers
Description:Accelerometers High Perf LP 3-Axis 2.4V to 3.6V 16-Bit
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Accelerometers |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | 3-axis |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| Acceleration: | 2 g 4 g 8 g |
| Sensitivity: | 3.91 mg/digit |
| Output Type: | Digital |
| Interface Type: | I2C SPI |
| Resolution: | 16 bit |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.4 V |
| Operating Supply Current: | 450 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Accelerometers |
| Series: | AIS328DQ |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.002575 oz |
HOT
ADIS16507-1BMLZ
Brand:Analog Devices

AS5070B-HSOT
Brand:ams OSRAM

ATS19580LSNBTN-RSNHPO-A
Brand:Allegro MicroSystems

MTLT305D
Brand:ACEINNA

3DM-GX5-IMU
Brand:LORD Microstrain

EKMB1100100
Brand:Panasonic Industrial Devices
2536030320001
Brand:Wurth Elektronik

ADIS16500AMLZ
Brand:Analog Devices
ATS627LSGTN-T
Brand:Allegro MicroSystems

IAM-20680HT
Brand:TDK InvenSense
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






