Manufacturer No:MLX90316KDC-BDG-100-RE
Manufacturer:Melexis
Type:Motion & Position Sensors
Description:Board Mount Motion & Position Sensors Triaxis Programmable Rotary Position Sensor feat. Ana-PWM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Melexis |
| Product Category: | Board Mount Motion & Position Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Position Sensors |
| Output Type: | SPI |
| Operating Supply Current: | 13.5 mA |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Melexis |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Product Type: | Motion & Position Sensors |
| Series: | MLX90316 |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | Triaxis |
| Unit Weight: | 0.038149 oz |
HOT
BMI085
Brand:Bosch Sensortec

ADXL367BCCZ-RL7
Brand:Analog Devices

MTI-300-2A8G4
Brand:Movella / Xsens

MTI-200-2A8G4
Brand:Movella / Xsens

BHI360
Brand:Bosch Sensortec

ADXL314WBCPZ-RL
Brand:Analog Devices

OpenIMU300ZI
Brand:ACEINNA

ASM330LHHXTR
Brand:STMicroelectronics

786V
Brand:Amphenol Wilcoxon

SCL3400-D01-004
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






