Manufacturer No:ICM-42688-P
Manufacturer:TDK
Type:IMUs - Inertial Measurement Units
Description:IMUs - Inertial Measurement Units 6 Axis IMU Motion Tracking
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LGA-14 |
| Sensor Type: | 6-axis |
| Interface Type: | I2C I3C SPI |
| Output Type: | Digital |
| Acceleration: | 2 g 4 g 8 g 16 g |
| Resolution: | 18 bit |
| Sensitivity: | 16384 LSB/g |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Operating Supply Current: | 880 uA |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | TDK InvenSense |
| Product Type: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | SmartMotion |
| Unit Weight: | 0.012083 oz |
HOT
3DM-GX5-IMU
Brand:LORD Microstrain
A121-001-T&R
Brand:Acconeer

MTI-G-710-2A8G4
Brand:Movella / Xsens

KX134-1211
Brand:Kionix

SCC433T-K03-10
Brand:Murata Electronics

AS5070B-HSOT
Brand:ams OSRAM

3DM-CV7-AR
Brand:LORD Microstrain

MTI-200-2A8G4
Brand:Movella / Xsens

ADXL343BCCZ
Brand:Analog Devices

ADXL363BCCZ-RL7
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






