Manufacturer No:IAM-20680HP
Manufacturer:TDK
Type:IMUs - Inertial Measurement Units
Description:IMUs - Inertial Measurement Units Automotive Qualified Grade2 (-40 C +105 C) High-Performance Integrated 6-Axis MEMS MotionTracking Device
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LGA-16 |
| Sensor Type: | 6-axis |
| Interface Type: | I2C SPI |
| Output Type: | Digital |
| Acceleration: | 2 g 4 g 8 g 16 g |
| Resolution: | 16 bit |
| Sensitivity: | 16384 LSB/g |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Operating Supply Current: | 3 mA |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | TDK InvenSense |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | SmartAutomotive |
HOT
ATS19580LSNBTN-RSNHPO-A
Brand:Allegro MicroSystems

PCC420VP-10-R6
Brand:Amphenol Wilcoxon

OpenIMU300ZI
Brand:ACEINNA

IIM-46230
Brand:TDK InvenSense

SPS-A100D-HAWS
Brand:Honeywell
PT8101-0030-121-3110
Brand:Measurement Specialties

MC3419
Brand:MEMSIC

G-Link-200-40G
Brand:LORD Microstrain

PCC420VP-05-R6
Brand:Amphenol Wilcoxon

IIM-46234
Brand:TDK InvenSense
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






