Manufacturer No:OpenIMU335RI
Manufacturer:ACEINNA
Type:IMUs - Inertial Measurement Units
Description:IMUs - Inertial Measurement Units Open Source IMU 6DOF - Rugged Sealed CAN and RS232 Interface. 1.3 deg/hr Bias Instability Not for Military Applications
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ACEINNA |
| Product Category: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Sensor Type: | 9-axis |
| Interface Type: | CAN RS-232 |
| Output Type: | Digital |
| Acceleration: | 8 g |
| Resolution: | 0.3 mg |
| Sensitivity: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Supply Voltage - Min: | 9 V |
| Supply Voltage - Max: | 32 V |
| Operating Supply Current: | 100 mA |
| Brand: | ACEINNA |
| Product Type: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT
SCL3400-D01-PCB
Brand:Murata Electronics

MLX90333KGO-BCT-000-SP
Brand:Melexis

ADXL343BCCZ
Brand:Analog Devices

AS5070B-HSOT
Brand:ams OSRAM

ADIS16507-1BMLZ
Brand:Analog Devices

LIS2DUXS12TR
Brand:STMicroelectronics

IIM-46234
Brand:TDK InvenSense

3DMGQ7-GNSS/INS
Brand:LORD Microstrain

ISM330ISNTR
Brand:STMicroelectronics

ADXL345BCCZ-RL
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






