Manufacturer No:3DM-CV7-AR
Manufacturer:Parker LORD
Type:IMUs - Inertial Measurement Units
Description:IMUs - Inertial Measurement Units High Performance OEM IMU/VRU
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Parker LORD |
| Product Category: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Sensor Type: | 9-axis |
| Interface Type: | UART USB |
| Output Type: | Digital |
| Acceleration: | 0 g |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Supply Voltage - Min: | 3.2 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.2 V |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | LORD Microstrain |
| Features: | Low Latency |
| Product Type: | IMUs - Inertial Measurement Units |
| Sensing Axis: | X Y Z |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | 6287-9960 |
HOT
RTP050LVNAA
Brand:Honeywell

KX134-1211
Brand:Kionix

V2S200D-1-8
Brand:Knowles

G-Link-200-40G
Brand:LORD Microstrain

ASM330LHBTR
Brand:STMicroelectronics
PT8101-0030-121-3110
Brand:Measurement Specialties

IPS2550DE1R
Brand:Renesas Electronics

BMI323
Brand:Bosch Sensortec

IAM-20680HP
Brand:TDK InvenSense
2536030320001
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






