Manufacturer No:3038-0500
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Accelerometers
Description:Accelerometers DC Resp Accel SMT-mt Brdbd 500g FS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Accelerometers |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | 1-axis |
| Sensing Axis: | Z |
| Acceleration: | 500 g |
| Sensitivity: | 0.2 mV/g |
| Output Type: | Analog |
| Interface Type: | - |
| Resolution: | - |
| Supply Voltage - Max: | 10 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Operating Supply Current: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 7.5 mm x 7.5 mm x 3.3 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Measurement Specialties |
| Product Type: | Accelerometers |
| Series: | 3038 |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.020106 oz |
HOT
IIS328DQTR
Brand:STMicroelectronics

SCR410T-K03-05
Brand:Murata Electronics

SPS-A100D-HAWS
Brand:Honeywell
PT8101-0030-121-3110
Brand:Measurement Specialties

PCC420VR-05-R6
Brand:Amphenol Wilcoxon

PCC420VP-10-R6
Brand:Amphenol Wilcoxon

G-Link-200-8G
Brand:LORD Microstrain

IMU383ZA-400
Brand:ACEINNA

PC420VR-05
Brand:Amphenol Wilcoxon

MTi-3-5A-T
Brand:Movella / Xsens
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






