Manufacturer No:SPS-A100D-HAWS
Manufacturer:Honeywell
Type:Motion & Position Sensors
Description:Industrial Motion & Position Sensors 100 deg w/fly leads 6-24V w/0-5V Analog
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Industrial Motion & Position Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Position Sensors |
| Output Type: | Analog - Voltage |
| Voltage Rating: | 24 V |
| Linearity: | 0.4 % |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Resistance Range: | - |
| Tolerance: | 4 % |
| Type: | SMART Position Sensor |
| Brand: | Honeywell |
| Mechanical Travel: | 100 deg |
| Product Type: | Motion & Position Sensors |
| Sensing Distance: | 7.8 mm |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | SMART Position Sensor |
| Unit Weight: | 1.121 lbs |
HOT
ADIS16507-1BMLZ
Brand:Analog Devices

66212APZ1
Brand:Amphenol PCB Piezotronics

ISM330ISNTR
Brand:STMicroelectronics

OpenIMU300ZI
Brand:ACEINNA

IIM-46230
Brand:TDK InvenSense

20011588-00
Brand:Measurement Specialties

LSM6DS3TR-C
Brand:STMicroelectronics

AS5070B-HSOT
Brand:ams OSRAM

MTi-2-5A-T
Brand:Movella / Xsens

BHI360
Brand:Bosch Sensortec
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






