Manufacturer No:TLE4964-1M
Manufacturer:Infineon
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors MAGNETIC SENSOR ICS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | High Precision |
| Operating Supply Current: | 1.6 mA |
| Maximum Output Current: | 25 mA |
| Operating Point Min/Max: | 12.5 mT to 23.5 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | 8.4 mT to 16.6 mT |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 32 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 170 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-23-3 |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Output Type: | Open Drain |
| Output Voltage: | - 300 mV to 32 V |
| Product: | Hall Effect Switches |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 32 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Part # Aliases: | SP000923326 TLE49641MXT TLE49641MXTSA1 |
| Unit Weight: | 0.000346 oz |
HOT
MHA100KN
Brand:MEMSIC

AH3572-SA-7
Brand:Diodes Incorporated

HAL3736DJ-A
Brand:TDK-Micronas

A31315LOLATR-XZ-S-AR-10
Brand:Allegro MicroSystems

AS5116A-HSOM
Brand:ams OSRAM

TLE5009 E2010
Brand:Infineon Technologies
TLE4999C4S0001HALA1
Brand:Infineon Technologies

US2882LSE-AAA-000-RE
Brand:Melexis

AS5600-ASOT
Brand:ams OSRAM

SS495A-SP
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






