Manufacturer No:MRUS74SK-001
Manufacturer:Murata
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors 3.0V 2.1mA 3.0MT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Maximum Output Current: | 3.1 mA |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
HAL3960DJ-A
Brand:TDK-Micronas

55505-00-02-A
Brand:Littelfuse

DRV5055Z4QDBZR
Brand:Texas Instruments

ADAF1080BCPZ
Brand:Analog Devices

AH180N-WG-7
Brand:Diodes Incorporated

TMAG5231C1GQDBZR
Brand:Texas Instruments
TMAG5115A1CQDBZR
Brand:Texas Instruments
TMAG5170A1EDGKRQ1
Brand:Texas Instruments

VG481V1
Brand:Honeywell

MLX90393ELW-ABA-011-RE
Brand:Melexis
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






