Manufacturer No:SS360ST
Manufacturer:Honeywell
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors SOT-23 Bipolar Latch South Pole Activate
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Bipolar |
| Operating Supply Current: | 3.5 mA |
| Maximum Output Current: | 20 mA |
| Operating Point Min/Max: | 5 G 55 G |
| Release Point Min/Max (Brp): | - 55 G - 5 G |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-23-3 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Honeywell |
| Output Voltage: | - 500 mV to 26 V |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.002222 oz |
HOT
TMAG5123B1CEDBZRQ1
Brand:Texas Instruments

DRV5032FALPGM
Brand:Texas Instruments

TLE5009 E2010
Brand:Infineon Technologies

AS5147U-HTSM
Brand:ams OSRAM

TMAG5110C2AQDBVRQ1
Brand:Texas Instruments

ADAF1080BCPZ
Brand:Analog Devices

TMAG5170A1QDGKT
Brand:Texas Instruments

TMAG5273C1QDBVR
Brand:Texas Instruments

DRV5055Z4QDBZR
Brand:Texas Instruments

SI7210-B-04-IVR
Brand:Silicon Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






