Manufacturer No:TMAG5170A1EDGKRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Linear Hall Effect |
| Operating Supply Current: | 3.4 mA |
| Maximum Output Current: | 2 mA |
| Operating Point Min/Max: | +/- 25 mT to +/- 100 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 2.3 V to 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT
MLX90393ELW-ABA-011-RE
Brand:Melexis

AH3572-SA-7
Brand:Diodes Incorporated

SS360ST
Brand:Honeywell

TMAG5111A2AQDBVR
Brand:Texas Instruments

TMAG5110B4AQDBVT
Brand:Texas Instruments

MHA100KN
Brand:MEMSIC
HAL1002UT-A
Brand:TDK-Micronas

TMAG5123C1CQDBZR
Brand:Texas Instruments

SS351AT
Brand:Honeywell

A31010SEHALX-4
Brand:Allegro MicroSystems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






