Manufacturer No:SS495A-SP
Manufacturer:Honeywell
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Flat TO-92 4.5Vdc Ratiometric SMT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Ratiometric |
| Operating Supply Current: | 8.7 mA |
| Maximum Output Current: | 10 mA |
| Operating Point Min/Max: | - 670 G to 670 G |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 9 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TO-92-Flat-3 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Honeywell |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 10.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Unit Weight: | 0.004233 oz |
HOT
A31315LOLATR-XZ-S-AR-10
Brand:Allegro MicroSystems

HAL3736DJ-A
Brand:TDK-Micronas
MA732GQ-Z
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)
MLX92213ELD-AAA-000-RE
Brand:Melexis

HAL1501SU-A
Brand:TDK-Micronas

A31010SEHALT-10
Brand:Allegro MicroSystems

SI7210-B-11-IM2R
Brand:Silicon Labs

TMAG5231H1DQDBZR
Brand:Texas Instruments

TMAG5110A2AQDBVRQ1
Brand:Texas Instruments

APS12212LLHALT
Brand:Allegro MicroSystems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






