Manufacturer No:TMAG5273A2QDBVR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors Low-power linear 3D Hall-effect sensor with I C interface
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | 3D Hall-Effect Sensor |
| Operating Supply Current: | 3 mA |
| Maximum Output Current: | 2 mA |
| Operating Point Min/Max: | 133 mT to 266 mT |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 1.7 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Package / Case: | SOT-23-6 |
| Series: | TMAG5273 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Output Voltage: | 5.5 V |
| Product: | Linear Hall Effect Sensors |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| Sensitivity: | 820 LSB/mT |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
HOT
SS495A-SP
Brand:Honeywell

TMAG5111C4AQDBVT
Brand:Texas Instruments

AD22151YRZ
Brand:Analog Devices

MHA100KN
Brand:MEMSIC

SI7210-B-11-IM2R
Brand:Silicon Labs

HAL1501SU-A
Brand:TDK-Micronas

MMC5983MA
Brand:MEMSIC

AH180N-WG-7
Brand:Diodes Incorporated

TMAG5170A1QDGKT
Brand:Texas Instruments

AH1382-SA-7
Brand:Diodes Incorporated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






