Manufacturer No:VG481V1
Manufacturer:Honeywell
Type:Hall Effect / Magnetic Sensors
Description:Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors SPEED BACK-BIASED HALL SENSOR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Speed Sensor |
| Operating Supply Current: | 10 mA |
| Maximum Output Current: | 20 mA |
| Operating Point Min/Max: | 500 G to 4000 G |
| Release Point Min/Max (Brp): | - |
| Operating Supply Voltage: | 14 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-92-3 |
| Brand: | Honeywell |
| Output Type: | Open Collector |
| Product: | Magnetic Encoders |
| Product Type: | Hall Effect / Magnetic Sensors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 24 V |
| Supply Voltage - Min: | 4 V |
| Termination Style: | Through Hole |
| Unit Weight: | 0.381488 oz |
HOT
AS5048B-HTSP
Brand:ams OSRAM

HAL1501SU-A
Brand:TDK-Micronas

A31315LOLATR-XZ-S-SE-10
Brand:Allegro MicroSystems

AH49FQ-W-7
Brand:Diodes Incorporated

MA780GQ-Z
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)

ADA4571-2WHRZ-RL
Brand:Analog Devices

TMAG5328A1DQDBVR
Brand:Texas Instruments

SI7210-B-04-IVR
Brand:Silicon Labs

A31010SEHALX-4
Brand:Allegro MicroSystems

AD22151YRZ
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






