Manufacturer No:L2C6-30803L10A1500
Manufacturer:Lumileds
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White LUXEON CS CoB Warm-white CoB 80 CRI 3000K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lumileds |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White CoB LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 19 mm x 19 mm |
| Illumination Color: | White |
| Wavelength/Color Temperature: | 3000 K |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 4908 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 80 |
| Viewing Angle: | 115 deg |
| If - Forward Current: | 900 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 33.9 V |
| Length: | 19 mm |
| Width: | 19 mm |
| Height: | 1.6 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Lens Dimensions: | 14.5 mm |
| Lens Shape: | Round |
| Series: | LUXEON CS CoB |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Lumileds |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 72 |
| Subcategory: | LEDs |
| Type: | Single Color LEDs |
HOT
L1HX-57802D0000000
Brand:Lumileds

L2C5-30901205H13P0
Brand:Lumileds

150141BS66130
Brand:Wurth Elektronik

XHP50D-H0-0000-0D0ZF440G
Brand:Cree LED

CHA0304-R160-00PG0U0A30G
Brand:Cree LED

L1RX-2280000000000
Brand:Lumileds

GD CSSRML.14-U9V2-24-1
Brand:ams OSRAM

AAMD-EG33-WX002
Brand:Broadcom / Avago

LERTDUWS2WN-KBLA-1+MBNA-C+AXAY-T+MBNA-P
Brand:ams OSRAM
GW CS8PM1.EM-LRLT-XX56-1
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






